KONST / Litografier / Färglitografi 14927218
nr 1492 7218
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 76/350. Färglitografi, bildmått: 62x46 cm, yttermått inklusive ram: 72x53 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:07:50
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson